Okres wakacyjny to czas urlopu i wypoczynku. To, jaka forma relaksu zostanie wybrana, zależy od indywidualnych preferencji. Część ludzi jest zwolennikiem biernego spędzania czasu, dlatego też na miejsce urlopu wybiera ciepłe kraje, oferujące dostęp do morza i pakiet all inclusive. Na szczęście, innym urlopowiczom odpowiada aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem. Dla takich osób idealnym miejscem na spędzenie wakacji jest Ukraina.

Wycieczki na Ukrainę stają się coraz częstszym punktem odwiedzin przez obywateli Polski. Nic dziwnego, skoro prócz pięknych krajobrazów i atrakcyjnych miast, oba narody łączy wspólna historia. Do najpopularniejszego, odwiedzanego przez Polaków miasta należy Lwów, ponieważ leży od blisko granicy. Ponadto, zawiera w sobie wiele interesujących miejsc do obejrzenia jak np. rynek, kościoły wielu wyznań, stare kamienice, opera, ratusz, katedra ormiańska, klasztory i cerkwie. Turystów przyciąga również niska cena noclegów, wyżywienia, dań w restauracjach, wejściówek do muzeum i miejsc kultury. Osoby, które były już we Lwowie, chwalą sobie otwartość i życzliwość mieszkającej tam ludności. Prócz Lwowa, niezwykłym miastem okazuje się stolica Ukrainy-Kijów. Podobnie jak w poprzednim przypadku, przyciąga podróżnych ze względu na mnogość historycznych miejsc oraz nowoczesnych punktów.

Wycieczki na Ukrainę, to nie tylko zwiedzania starych miast, ale również wędrówki wzdłuż byłych, polskich szlaków. Największą popularnością cieszą się podróże na Kresy i Wołyń. Tereny te charakteryzują się pięknem przyrody, fascynującymi twierdzami, ale również przykrymi wydarzeniami dla polskiej historii.

Sprawdź ofertę biznesowych wycieczek na Ukrainę na www.kresy.com lub integracje-chortycia.pl

Ukraina jest państwem, podobnie jak Polska, pełnym miejsc wartych zobaczenia. Turystów przyciąga ze względu na niskie ceny i otwartość mieszkańców. Jedynym mankamentem może być jakość komunikacji, ponieważ drogi i połączenia międzymiastowe są mało rozwinięte. Biura podróży zalecają korzystanie z taksówek. Kierowcy znają swoje miasto i jego słabe punkty, przez co szybciej i sprawniej potrafią przewieźć klientów z miejsca A do miejsca B. Trudności mogą pojawić się na granicy, jeżeli środkiem przejazdu będzie prywatny samochód. Dlatego też, większość podróżników wybiera pociąg, jako formę dostania się do kraju.