Każda Para Młoda pragnie, aby jej goście weselni wspominali imprezę przez lata. Nic dziwnego więc, że poza smacznym jedzeniem i dobrą muzyką często starają się zapewnić gościom dodatkowe atrakcje weselne. Poniżej przedstawiamy listę najbardziej pożądanych wydarzeń.

Prezenty dla gości

Zwyczaj ten, choć wydaje się nowością, ma swoje korzenie w staropolskiej tradycji. Dawno temu, gdy weselnicy opuszczali zabawę, Para Młoda wręczała im w podzięce za przybycie butelkę wina lub ciasto. Obecnie pomysłów na drobiazg dla gości jest bardzo wiele. Może to być malutka butelka wina z datą ślubu i imionami Młodych, słoiczek miodu, czy pudełko czekoladek. Dużą popularnością cieszą się też płyty CD z ulubionymi piosenkami Pary Młodej, w tym z tą z pierwszego tańca.

Niania dla dzieci

Zatrudnienie niani na wesele pozwoli na swobodną zabawę rodzicom małych dzieci. Jeśli więc wiemy, że nieletnich pojawi się sporo, warto przemyśleć tę opcję, aby ich rodzice również mogli zrelaksować się i potańczyć na parkiecie.

Wypuszczanie lampionów

Lampiony to niewielkie papierowe walce, w których podpala się małą świeczkę. Ciepło powoduje, że lampion unosi się do nieba. Zabawa polega na zaproszeniu gości na zewnątrz sali weselnej, wręczenie im lampionów i wypuszczeniu ich w górę. Kilkadziesiąt lampionów kierujących się do gwiazd wygląda naprawdę pięknie, jednak jest niebezpieczne, jeśli w okolicy znajdują się obiekty łatwopalne.

Pokaz sztucznych ogni

Jest to szczególnie dobry pomysł dla tych Par Młodych, które nie chcą organizować oczepin (choć nie tylko!). Podczas trwania imprezy goście zbierają się przed salą weselną, aby obejrzeć profesjonalny pokaz sztucznych ogni. Jest on świetną okazją do niezapomnianych zdjęć.

Fotobudka

Fotobudka szturmem podbija serca Nowożeńców. Daje ona możliwość zrobienia niezapomnianych zdjęć wszystkim gościom i to z dużą dozą poczucia humoru. Osoba obsługująca budkę wręcza weselnikom różne gadżety – od peruk, przez okulary, aż po akcesoria nawiązujące stylem do wesela. Zdjęcia przeważnie można odebrać od razu.

Atrakcje weselne ze swojej okolicy znajdziesz tutaj: https://wesele123.pl/atrakcje-weselne