Na każdej budowie zgodnie z prawem powinna być osoba nadzorująca. To nie może być ktoś przypadkowy tylko inspektor nadzoru, który zna się na tym, co robi. To ma być dokładnie sprawdzanie etapów budowy.

Taka sobą pilnuje bezpieczeństwa i jeśli coś jest nie tak jak trzeba to alarmuje i to zmienia. Dzisiaj nie trzeba szukać zbyt długo kierownika budowy. Można znaleźć go przez Internet. Kontaktujemy się z firmą, która się tym zajmuje i wiemy, że wyślą nam specjalistę, który ma odpowiednie uprawnienia. W ten sposób budowa może ruszyć, a ten człowiek na bieżąco wszystko sprawdza.

Na pewno będzie potrzebny kierownik, jeśli odbierane są budowy na poszczególnych etapach. Taka osoba sprawdzi plan i sprawdzi czy wszystko zostało wykonane tak jak trzeba. Gdyby się coś nie zgadzało to niestety, ale trzeba to naprawić. Nie opłaca się tutaj nic kombinować, bo przecież nie chcemy później rozbierać budynku, bo nie jest postawiony zgodnie z planem?

W czym jeszcze pomoże inspektor nadzoru budowlanego?

Kierownictwo powinno być zgodne z zasadami BHP oraz prawem budowlanym. Nie każdy się nadaje do tej roli, dlatego musimy sprawdzać czy taka osoba się na tym zna i ma na to dokumenty. Kierownik budowy to osoba, która jest w stanie doradzić nam o materiałach i nowych technologiach, jakie warto byłoby zastosować w tym projekcie. Im ma większe doświadczenie tym my więcej na tym zyskamy, dlatego jest to dla nas bardzo opłacalne. Jeśli nie radzimy sobie z poszczególnymi etapami budowy to kierownik nam pomoże. Jego doradztwo jest zawsze na bardzo wysokim poziomie. Jeśli jest nam potrzebny inspektor nadzoru zakopane to trzeba skontaktować się z firmą, która oferuje takie usługi. Wtedy dowiemy się ile czasu trzeba czekać na to aż kierownik będzie mógł do nas przyjechać. Nie musi być cały czas na budowie, ale musi być wtedy, kiedy najbardziej będzie potrzebny, a wiemy, że wszystko jest prowadzone w bezpieczny sposób. O kosztach takiej pomocy trzeba będzie rozmawiać bezpośrednio z firmą, która nam przyśle kierownika.